A játék tartalma:
– kérdések ( pl.: Hogyan tehet egy gyerek a legtöbbet a környezetvédelem érdekében?; Mi a szelektív hulladékgyűjtés?; Mit gondolsz, mekkora területű esőerdő pusztul el percenként?; Szerinted hány év alatt bomlik el a természetben egy eldobott kólás üveg? stb.
– képek (gyerekek által festett, rajzolt képek, jó és rossz cselekedetek ábrázolásával, miszerint boldoggá tesszük-e a Földet, vagy sem)
– figurák (gyerekekről)
– katicabogaras csengő
A játékot minimum 2 személy játszhatja, maximum határ nincsen. A játékosok közül választani kell egy játékvezetőt, aki irányítja a játékot. A játék megkezdéséhez a kérdéseket és képeket a játékvezető összekeveri és a játékmezőn kijelölt helyre teszi.
Már indulhat is a játék!
Az első kérdést a játékvezető húzza ki és teszi fel az összes játékosnak. Minden kérdéshez van 3 (a; b; c) lehetséges válasz. A játékosok feladata kiválasztani a helyes választ. De mielőtt bekiabálná, annak a helyes válasza érvényes, aki először ütött rá a katicabogaras csengőre. Ha nem kérdést húzott a játékos, hanem képet, a feladata, a rajz alapján a megfelelő helyre tenni, aszerint, hogy szomorú lesz attól a Földünk vagy vidám. Minden jó válasz egy figurát jelent, amit a mosolygó Föld köré gűjtünk. A cél, hogy minél több figuránk legyen, hiszen minél többen összefogunk, annál biztosabb, hogy boldoggá tehetjük a Földet. 😊 Az nyer, akinek a legtöbb figurája lesz a játék végén. De ebben a játékban végül mindenki nyer. 😉
„ Lásd a fényt, ne bántsd, mi érted él!
Halld a szót, mit föld, az ég beszél.
Nézd a bolygót! Oly tiszta kék.
Élj ma úgy, hogy éljen még! ”
(Orbán Tamás)
És akik mindezt megálmodták és létrehozták:
Bakos Csongor
Böröndi Bence
Csupka Dominik
Doszpoly Bence
Jakab Balázs
Jakab Csongor
Jánosi Trisztán
La Marca Julian
Pölöskei Alex
Thomas Burke
Tóth Ilona Boróka
Turcanu Alexandra
Zsuzsa Zajacz
Csizmadia Bernadett